1h   |  1en   |  1e     

elfu

 

Technical Specification For ELFO (ElectroFusion) Fittings


 

Pressure Rating محدوده مجاز فشار  

 

All ELFO ElectroFusion Fittings are rated:

کلیه محصولات الفو از نظر فشار به 2 دسته کاری طبقه بندی می شوند

PN 16 (Water)با فشار نامی 16 بار جهت آب    

MOP10 (Gas)با فشار کاری 10 بار جهت گاز  

 

 

Note: for further details, see the notations on each fitting or consult your ELFO representative

به منظور دریافت اطلاعات بیشتر با نمایندگان پلی رود تماس حاصل فرمائید

 

PE80, PE100 PEX مناسب جهت لوله های

ELFOs ElectroFusion Fittings:

• SDR11 تا سایز 75 میلیمتر قابلیت اتصال با لوله های

SDR17 از سایز 90 به بالا جهت لوله های

 

 

 

مشخصات کمربندهای اتوماتیک الفو  

•تا سایز 160 میلیمتر

قابلیت اتصال با کلیه لوله های پلی اتیلنی

دارای تپر جهت سوراخ نمودن انشعاب 


Materialمواد اولیه  

 

All ELFO ElectroFusion fittings are produced from material class PE100 which conform to international standards for potable water and natural or suitable manufactured gas systems.

کلیه محصولات الکتروفیوژن پلی رود نمامابا استفاده از پلی اتیلن کلاس PE100 و مطابق با استانداردهای لازمه جهت تولید تجهیزات گاز تولید می گردند .

 

Production from PE80, available upon request

تولید با PE80 در صورت درخواست امکانپذیر است

Standards

 

ELFO ElectroFusion fittings are designed, tested and quality controlled according to POLIROODs internal standards. These standards are based on the following international standards:

EN 1555 و EN12201

 

کلیه مراحل طراحی – تولید و تست محصولات الکتروفیوژن پلی رود اتصال تحت استانداردهای بین المللی EN12201 و EN 1555 می باشد و همچنین انجام کلیه مراحل تولید تحت نظر و لیسانس تنها دارنده مجوز کاشت سیم در دنیا (MSA ENGINEERING CO) انگلستان بوده و تولید می گردد

Quality کیفیت

 

ELFO has incorporated a quality assurance system in accordance with ISO 9001. Operating approval according to ISO 9001 was granted to ELFO by the Israeli Standard Institute. Operating according to the ISO 9001 quality assurance system imposes stringent standards of control throughout the manufacturing processes.

کلیه مراحل تهیه مواد اولیه – تولید – کنترل – بسته بندی – انبار و در نهایت فروش و پشتیبانی از محصول تحت استاندارد ISO9001 بوده و کلیه مراحل در تولید و عرضه محصولات الفو دارای گارانتی است .

 


  لوله پلی اتیلن در شبکه گازرسانی

 در حدود سالهاي 1950 به دليل كمبود منابع فلز و نيز مشكلات استفاده از مصنوعات‌ فلزي‌ نظير حمل و نقل ،‌خوردگی ‌و جوشكاري و سبب مطالعه جهت جايگزيني‌ محصولات به جاي فولاد شد اولين جايگزين‌ها پلی اتیلن ها بودند از اين پس بحثي به نام پليمر‌ها آغاز شد.

 

پلي‌‌اتيلن‌ كه نوعي پليمر است و با فرمول ساختماني‌ C2H4- C2H4-C2H4 مي‌باشد كه استفاده از اين لوله‌ها در اكثر‌ كشورها معمول شده است.و همه ساله ‌با تحقيقاتي‌ كه در مورد رزين‌هاي پلي‌لتيلن‌ در آزمايشگاهها انجام مي‌شود و روز به روز به كيفيت‌ لوله‌هاي پلي‌اتيلن‌ افزوده مي‌شود.در ايران در تمام شهرها و روستاها به تازگي گاز‌رساني‌ مي شوند.تمام خطوط از لوله پلي‌اتيلن است

 

مشخصات شبکه از نظر فشار گاز

 

جوشکاری لوله های پلی اتیلن

 

نوع اتصالات پلی اتیلن

 

جوشکاری الکتروفیوژن

 

آزمایشات مخرب

 

مشخصات شبكه‌ از نظر فشار گاز

 گاز خــروجـي‌ از پــالايـشگاه هاي تقويت فشار‌ در خطوط انتقال‌داراي فشاري بين 700-150 psi مي‌باشد كه در ايستگاهها تا فشار 250   كم مي‌شود و وارد خطوط تغذيه‌ مي‌شود اكثر لوله‌هاي شبكه تغذیه‌ از نوع فولادي‌ و يا پوشش پلي‌ اتيلن‌ است.

 

خطوط تغذيه‌ با فشار 250 psi براي استفاده‌ مشتركين‌ كم مصرف‌ وارد ايستگاههاي TBS مي‌شود كه در اين ايستگاهها‌ تا فشار 60 psi كاهش مي‌يابد.

 

هر يك از ايستگاهها‌ي فشار‌درون شهري TBS با فشار 60 psi تإمين كنند. يك منطقه‌ است با حدود 500 مشترك است اين انشعابات خطوط پلي‌اتيلن‌ با فشار 60 psi و با لوله‌هاي با قطر‌ 25 مي‌باشد.

 

جوشكاري‌ لوله‌ها و اتصالات پلي‌اتيلن :

 

براي اتصال لوله هاي پلي‌اتيلن راههاي بخصوصي وجود دارد. اتصال آنها آنها آسانتر از لوله فولادي است امروزه در كشورها از روش الكترو‌فيوژن‌ در اتصال‌ و جوشكاري‌ پلي‌اتيلن استفاده مي شود در اين روش كه تجهيزات و اتصالات‌ مخصوص‌به خود دارد از انرژي الكتريكي و خاصيت ترموپلاست‌ بودن پلي‌اتيلن است.

 

جوشكاري اين لوله‌ها نياز به وقت و رعايت‌ تمامي شرايط‌ وابسته دارد مكانيزم‌ اصلي‌جوشكاري به اين صورت است كه محل جوش و اتصالات‌ حرارت داده مي‌شوند و اين حرارت سبب نرم و خميري شدن لوله اتصال‌شده و پس از سرد شدن كامل به هم چسبيده به طوري كه لوله و اتصال يكي مي‌شوند.

 

دماي نرم و خميري شدن لوله‌ها   مـي‌بـاشــد كه اين حرارت ‌در روش الكترو فيوژن به وسيله دستگاه الكترو‌فيوژن و اتصالات‌ خاص اين روش توليد مي‌شود.

 

دستگاه الكترو‌فيوژن : اين دستگاه براي جوشكاري‌ پلي‌اتيلن ساخته شده است و كاملاً خودكار است ابعاد دستگاه در حدود‌ 40cm * 30 *30 كه اطراف آن يك بعنوان دستگيره نيز عمل‌مي‌كند قرار دارد دستگاه داراي‌ يك صفحة ديجيتال‌و يك قلم نوري است كه اين قلم‌ قادر است با خواندن اطلاعات روي باركد ولتاژ‌ مورد نياز راه توجه‌ به زمان كه خود آن را محاسبه‌مي‌كند اتصال اعــمال‌ نمـايد‌ و در پايان‌ زمان جريان الكترسيته را قطع مي‌كند.

 

اتصالات : اتصالات مختلفي در لوله گذاري با لوله‌ پلي‌اتيلن‌ وجود دارد كه براي اتصال آنها از روش الكتروفيوژن‌ همگي با استانداردهاي‌ مخصوص‌ و مرتبط با دستگاه الكترو‌فيوژن را داشته است المنت‌ها در اتصالات‌ بين جدار خارجي‌ و داخلي قرار دارند‌ تمامي اتصالات‌ داراي دو فيش يا ترمينال است كه به وسيله آن به دستگاه متصل مي‌شوند و همانطور كه اشاره شد داراي باركد مخصوص بوده كه با استفاده از قلم نوري دستگاه‌ قرائت مي‌گردد.

 

نوع اتصالات پلي‌اتيلن :

 

1. بوشن يا كوپلر

 

2. ريديوس ‌يا تبديل

 

3. درپوش‌يا پك

 

4. سه‌راهي

 

5. زانو

 

6. زين اين اتصالات براي انشعاب‌ استفاده مي‌شود المنت‌ در اتصال زين در سطح خارجي‌قرار دارد.

 

7. تي‌اف (TF ) : از اين اتصال براي متصل‌كردن شبكه فولادي‌و پلي‌اتيلن استفاده مي‌شود.

 

8. شير ( Valve )

  

جوشكاري الكتروفيوژن :

 

براي انجام يك جوش الكترو‌فيوژن 10 مرحله‌ را طي‌مي‌كنيم كه اين مراحل‌عبارتند از :

 

 

 

1 ـ لوله اتصال‌ها و دستگاه را كنترل كنيم.

 

2 ـ دو سر لوله را به صورت كاملاً گونيا برش زد.

 

3 ـ محلي كه قرار است جوشكاري شود و نيز مقداري از آن را با استفاده از Scra per تراش دهيم.

 

4 ـ استفاده از حلال مناسب‌ و شست‌شوي محل جوشكاري‌ با استفاده از استن.

 

5 ـ در اين مرحله بايستي‌ به گونه‌اي بر روي لوله‌ مشخص نمائيم‌ كه لوله تا چه جائي‌ داخل اتصال‌شود.

 

6 ـ اجزاء جوش را به يكديگر متصل‌ كرده

 

7 ـ اجزاء جوش را به طور دقيق‌ و صحيح‌ درون گيره مخصوص قرار داد.

 

8 ـ فيشهاي دستگاه را به دو ترمينال‌ اتصال متصل كرده‌ و براساس دستور العمل‌ مربوط جريان برق را در مدت زمان از پيش تعيين شده به دو سر‌سيم پيچ‌ اتصال داده اعمال مي‌نمائيم.

 

9 ـ ياد‌داشت‌ زمان سرد شدن و رعايت دقيق آن    

 

10 ـ كنترل عملكرد شاخه‌ها

 

آزمايشات مخرب :

 

:a تست تركيدگي‌ سريع : يكي از اتصالات جوشكاري برش زده مي شود و يك سر آن كپ‌خورده و از سر ديگر آن آنقدر آب به اتصال تزريق‌كرده تا باعث‌تركيدگي شود اگر تركيدگي‌ در لوله باشد‌ جوش مورد قبول است و اگر در اتصال رد مي‌شود.

:b تست هيدروستاتيك : در اين تست جوش وارد يك حمام آب گرم در 80c مي‌كنيم و آب را تا فشار 20 psi وارد مي‌كند و تا 164 hr ساعت در حمام نگهداري مي‌كنند و سپس نسبت‌ به تركيدگي‌ چك مي‌كنند.

 

لوله پلی اتیلن در شبکه گازرسانی

 

در حدود سالهاي 1950 به دليل كمبود منابع فلز و نيز مشكلات                          استفاده از مصنوعات‌ فلزي‌ نظير  حمل و نقل ،‌خوردگی ‌و جوشكاري و سبب  مطالعه جهت جايگزيني‌ محصولات به جاي فولاد شد اولين جايگزين‌ها پلی اتیلن ها بودند از  اين پس بحثي به نام پليمر‌ها آغاز شد.
پلي‌‌اتيلن‌ كه نوعي پليمر است و با فرمول ساختماني‌  C2H4- C2H4-C2H4 مي‌باشد كه استفاده از اين لوله‌ها در اكثر‌ كشورها معمول شده است.و همه ساله ‌با تحقيقاتي‌ كه در مورد رزين‌هاي پلي‌لتيلن‌ در آزمايشگاهها انجام مي‌شود و روز به روز  به كيفيت‌ لوله‌هاي پلي‌اتيلن‌ افزوده مي‌شود.در ايران در تمام شهرها و روستاها به تازگي  گاز‌رساني‌ مي شوند.تمام خطوط از لوله پلي‌اتيلن است

 

 

مشخصات شبكه‌ از نظر فشار گاز


گاز خــروجـي‌ از پــالايـشگاه هاي تقويت فشار‌ در خطوط  انتقال‌داراي فشاري بين 700-150 psi مي‌باشد كه در ايستگاهها تا فشار 250   كم مي‌شود و وارد خطوط تغذيه‌ مي‌شود اكثر لوله‌هاي شبكه تغذیه‌ از نوع فولادي‌ و يا پوشش پلي‌ اتيلن‌ است.
خطوط تغذيه‌ با فشار 250 psi براي استفاده‌ مشتركين‌ كم مصرف‌ وارد ايستگاههاي TBS مي‌شود كه در اين ايستگاهها‌ تا فشار 60 psi كاهش مي‌يابد.
هر يك از ايستگاهها‌ي فشار‌درون شهري TBS با فشار 60 psi تإمين كنند. يك منطقه‌ است با حدود 500 مشترك است اين انشعابات  خطوط پلي‌اتيلن‌ با فشار 60 psi و با لوله‌هاي با قطر‌ 25 مي‌باشد.

 

جوشكاري‌ لوله‌هاي پلي‌اتيلن :


براي اتصال لوله هاي پلي‌اتيلن راههاي بخصوصي وجود دارد. اتصال آنها آنها آسانتر از لوله فولادي است امروزه در كشورها از روش الكترو‌فيوژن‌ در اتصال‌ و جوشكاري‌ پلي‌اتيلن استفاده مي شود در اين روش كه تجهيزات و اتصالات‌ مخصوص‌به خود دارد از انرژي الكتريكي  و خاصيت ترموپلاست‌ بودن پلي‌اتيلن است.
جوشكاري اين لوله‌ها نياز به وقت و رعايت‌ تمامي شرايط‌ وابسته دارد مكانيزم‌ اصلي‌جوشكاري به اين صورت است كه محل جوش  و اتصالات‌ حرارت داده مي‌شوند و اين حرارت سبب نرم و خميري شدن  لوله اتصال‌شده و پس از سرد شدن كامل به هم چسبيده به طوري كه لوله و اتصال يكي مي‌شوند.
دماي نرم و خميري  شدن لوله‌ها   مـي‌بـاشــد كه اين حرارت ‌در روش الكترو فيوژن به وسيله دستگاه الكترو‌فيوژن  و اتصالات‌ خاص  اين روش توليد مي‌شود.

 

دستگاه الكترو‌فيوژناين دستگاه  براي جوشكاري‌ پلي‌اتيلن  ساخته شده است و كاملاً خودكار است ابعاد دستگاه در حدود‌  40cm * 30 *30  كه اطراف آن يك بعنوان دستگيره نيز عمل‌مي‌كند قرار دارد دستگاه داراي‌ يك صفحة ديجيتال‌و يك قلم نوري است كه اين قلم‌ قادر است با خواندن اطلاعات روي  باركد ولتاژ‌ مورد نياز راه توجه‌ به زمان كه خود آن را محاسبه‌مي‌كند اتصال اعــمال‌ نمـايد‌ و در پايان‌ زمان  جريان الكترسيته  را قطع مي‌كند.

 

اتصالات اتصالات مختلفي در لوله گذاري با لوله‌ پلي‌اتيلن‌  وجود دارد كه براي اتصال آنها از روش الكتروفيوژن‌ همگي با استانداردهاي‌ مخصوص‌ و مرتبط با دستگاه الكترو‌فيوژن  را داشته است المنت‌ها در اتصالات‌ بين جدار خارجي‌ و داخلي قرار دارند‌ تمامي اتصالات‌ داراي دو فيش يا ترمينال است كه به وسيله آن به دستگاه متصل مي‌شوند و همانطور كه اشاره شد داراي باركد مخصوص بوده كه با استفاده از قلم نوري دستگاه‌ قرائت مي‌گردد.

 

نوع اتصالات پلي‌اتيلن  :  


1. بوشن يا كوپلر
2. 
ريديوس ‌يا تبديل
3. 
درپوش‌يا پك  
4. 
سه‌راهي
5. 
زانو  
6. 
زين اين اتصالات براي انشعاب‌ استفاده مي‌شود المنت‌ در اتصال زين در سطح خارجي‌قرار دارد.
7. 
تي‌اف (TF )  : از اين اتصال براي متصل‌كردن شبكه فولادي‌و پلي‌اتيلن استفاده مي‌شود.
8. 
شير ( Valve )

 

جوشكاري الكتروفيوژن : 


 براي انجام يك جوش الكترو‌فيوژن 10 مرحله‌ را طي‌مي‌كنيم كه اين مراحل‌عبارتند از :


1 ـ  لوله اتصال‌ها و دستگاه را كنترل كنيم.
2
ـ  دو سر لوله را به صورت كاملاً گونيا برش زد.
3
ـ  محلي  كه قرار است جوشكاري شود و نيز مقداري از آن را با استفاده از Scra per تراش دهيم.
4
ـ  استفاده از حلال مناسب‌ و شست‌شوي  محل جوشكاري‌ با استفاده از استن.
5
ـ  در اين مرحله بايستي‌ به گونه‌اي بر روي لوله‌ مشخص نمائيم‌ كه لوله تا چه جائي‌ داخل اتصال‌شود.
6
ـ اجزاء جوش را به يكديگر متصل‌ كرده 
7
ـ  اجزاء جوش  را به طور دقيق‌ و صحيح‌ درون گيره مخصوص  قرار داد.
8
ـ فيشهاي دستگاه را به دو ترمينال‌ اتصال متصل كرده‌  و براساس  دستور العمل‌ مربوط  جريان برق  را در مدت زمان از پيش تعيين شده به دو سر‌سيم پيچ‌  اتصال داده اعمال مي‌نمائيم.
9
ـ ياد‌داشت‌ زمان سرد شدن  و رعايت دقيق آن    
10
ـ  كنترل عملكرد  شاخه‌ها 


آزمايشات مخرب :


a :  تست تركيدگي‌ سريعيكي از اتصالات جوشكاري  برش زده مي شود و يك سر آن كپ‌خورده و از سر ديگر آن آنقدر آب به اتصال تزريق‌كرده تا باعث‌تركيدگي شود اگر تركيدگي‌ در لوله باشد‌ جوش مورد قبول است و اگر در اتصال  رد مي‌شود.

 

b :   تست هيدروستاتيكدر اين تست جوش وارد يك حمام آب گرم در 80c مي‌كنيم و آب را تا فشار 20 psi وارد مي‌كند و تا 164 hr ساعت در حمام نگهداري  مي‌كنند و سپس نسبت‌ به تركيدگي‌ چك مي‌كنند.

    

 

 

 

 

Home |   Portfolio   |  Services   |   About   |   Testimonials   |   Contacts   |   Blogs
Copyright   2012  polirood